| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 430.0 kcal / 1,799.1 kJ |
| Protein | 5.5 g |
| Carbohydrates | 76 g |
| Sugar content in carbohydrates | 29.4 g |
| Fat | 11.0 g |
| Saturated fat content in fats | 8.3 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 4.4 g |
| Sodium | 0.0 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |