| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 250.0 kcal / 1,046.0 kJ |
| Protein | 9.2 g |
| Carbohydrates | 49 g |
| Sugar content in carbohydrates | 3.2 g |
| Fat | 1.3 g |
| Saturated fat content in fats | 0.2 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 2.9 g |
| Sodium | 0.6 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | |
| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 250.0 kcal / 1,046.0 kJ |
| Protein | 9.2 g |
| Carbohydrates | 49 g |
| Sugar content in carbohydrates | 3.2 g |
| Fat | 1.3 g |
| Saturated fat content in fats | 0.2 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 2.9 g |
| Sodium | 0.6 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | |