| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 525.0 kcal / 2,196.6 kJ |
| Protein | 7.0 g |
| Carbohydrates | 62 g |
| Sugar content in carbohydrates | 35.2 g |
| Fat | 27.2 g |
| Saturated fat content in fats | 13.3 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 2.3 g |
| Sodium | 0.2 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |