| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 278.0 kcal / 1,163.2 kJ |
| Protein | 6.4 g |
| Carbohydrates | 34 g |
| Sugar content in carbohydrates | 21.0 g |
| Fat | 13.0 g |
| Saturated fat content in fats | 1.2 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 7.3 g |
| Sodium | 0.8 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | |
| Vegetarian | |
| Nutri-Score | |
| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 278.0 kcal / 1,163.2 kJ |
| Protein | 6.4 g |
| Carbohydrates | 34 g |
| Sugar content in carbohydrates | 21.0 g |
| Fat | 13.0 g |
| Saturated fat content in fats | 1.2 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 7.3 g |
| Sodium | 0.8 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | |
| Vegetarian | |
| Nutri-Score | |