| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 363.0 kcal / 1,518.8 kJ |
| Protein | 1.6 g |
| Carbohydrates | 62.3 g |
| Sugar content in carbohydrates | 7.5 g |
| Fat | 11.9 g |
| Saturated fat content in fats | 2.3 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | n.A. |
| Sodium | 2.4 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |